• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

Destek Hizmetleri ve Malzeme Temin Şube Müdürlüğü1997 Model ve Daha Eski Motorlu Taşıtlar Toplanıyor

1997 Model Ve Daha Eski Motorlu Taşıtlar Ankara Büyükşehir Belediyesi Tarafından Toplanıyor 

Ankara Büyükşehir Belediyesi  Destek Hizmetleri  Daire Başkanlığı Destek Hizmetleri ve Malzeme Temin Şube Müdürlüğü 1997 model ve daha eski Hurda Motorlu Taşıtların toplanması ile ilgili hazırlıklarını tamamlayarak hurda araçları teslim almaya devam ediyor. Bu çalışma sayesinde eski teknoloji ile üretilmiş olan ve çevre kirliliğinden, trafik akışına, yakıt tasarrufuna kadar birçok dezavantajı bulunan eski araçların trafikten çekilmesi ve toplanması ile Ankara rahat bir nefes alacak.

18.05.2017 tarihli ve 7020 sayılı KHK’nın geçici 1. Maddesi ve buna bağlı 48 seri nolu Motorlu Taşıtlar Genel  Tebliğinde belirtilen esaslar çerçevesinde, 1997 model ve daha eski motorlu taşıtlarını Büyükşehir Belediyesine bedelsiz olarak teslim etmek isteyen mükelleflerin, herhangi bir trafik tescil kuruluşuna müracaat ederek taşıtının madde hükmünden yararlanabileceğine dair belge almaları gerekmektedir.

Mükellefler Trafik Tescil Kuruluşundan ilgili belgeleri aldıktan sonra Ankara Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri ve Malzeme  Temin Şube Müdürlüğü'nün 0(312) 507 26 49 numaralı telefonundan bilgi ve randevu alarak araçlarını Bahçekapı Mahallesi Güvercinlik Yolu Yol-Asfalt Küme Evleri No:1 (Limak Çimento Fabrikası Yanı) Etimesgut/ANKARA adresindeki  yetkili hurda araç kabul personeline teslim etmesi gerekmektedir.

Hurda motorlu taşıtlarını Büyükşehir Belediyesine uygun koşullar ile teslim eden mükelleflerin, almış oldukları taşıt teslim tutanağını bir dilekçe ile herhangi bir trafik tescil kuruluşuna giderek, ilgili mevzuat gereğince kayıt ve tescillerinin silinmesi ve hurdaya çıkarılması suretiyle taşıtlarını hurdaya çıkarılma işlemine tamamladıkları takdirde, ilgili vergi daireleri tarafından, hurdaya çıkarınla taşıta ilişkin olarak 31/12/2018 tarihine kadar tahakkuk etmiş ve ödenmemiş olan motorlu taşıtlar vergisi ile bu vergiye ilişkin gecikme zammı, gecikme faizi, vergi cezaları ve 31/12/2016 tarihine kadar tescil plakasına kesilen idari para cezaları terkin edilecektir.

İş Akış Şeması İçin TIKLAYINIZ...

İrtibat Tel: 0(312) 507 26 49sema.jpg