• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

BAŞKAN TUNA BAŞKENTLİLERLE İFTAR SOFRALARINDA BULUŞUYOR

08 Haziran 2018, Cuma

SİNCAN’DAN GÖLBAŞI’NA, MAMAK’TAN ÇAMLIDERE’YE, BEYPAZARI’NDAN AYAŞ’A, POLATLI’DAN HAYMANA’YA KADAR VATANDAŞLARLA İFTAR SOFRASINDA BİRARAYA GELEN ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DOÇ. DR. MUSTAFA TUNA, ORUCUNU HER GÜN BİR BAŞKA İLÇEDE AÇIYOR

-MÜTEVAZİ İFTAR SOFRALARINA KONUK OLAN BAŞKAN TUNA’YA VATANDAŞLAR İSE YOĞUN İLGİ GÖSTERİYOR

        tuna_iftarlar_330.jpg Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Ramazan ayında her gün farklı ilçede vatandaşlarla iftar sofrasında buluşuyor.

         İftar çadırından sokak iftarına vatandaşlarla birlikte Ramazan ayının birlik ve beraberlik duygusunu yaşamaya özen gösteren Başkan Tuna’ya, vatandaşlar da yoğun ilgi gösteriyor.

         Her gün Başkent’in ilçelerini gezerek, esnafla sohbet eden, hal hatır soran, vatandaşlardan ilçe sorunlarını dinleyerek çözüm önerileri getiren Başkan Tuna, Ramazan ayı boyunca da vatandaşlarla birlikte olmayı tercih ederek, orucunu mütevazi sofralarda birlikte açıyor.

ÇAT KAPI ZİYARETLER

          Başkan Tuna, zaman zaman da çat kapı gittiği vatandaşların evlerine de konuk oluyor.

          Zaman zaman da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın konuk olduğu iftar sofralarında ev sahipleriyle orucunu açan Başkan Tuna, bu ziyaretlere sık sık iştirak ediyor.        

HER GÜN BİR İLÇEDE İFTAR

         Bugüne kadar Sincan, Gölbaşı, Keçiören, Mamak, Çamlıdere, Beypazarı, Ayaş, Haymana, Evren, Elmadağ, Akyurt, Polatlı, Nallıhan, Bala, Kalecik, Kızılcahamam, Pursaklar ve Etimesgut’da vatandaşlarla birlikte mahalle iftarında ya da iftar çadırlarında orucunu açan Başkan Tuna, Ramazan ayı sonuna kadar her gün farklı bir ilçede iftarını yapmayı sürdürecek.

         AK Parti İl Teşkilatı başta olmak üzere Gençlik Kolları, Büyükşehir Belediye Meclisi üyeleri ile şehit ve gazi yakınlarıyla da iftar programlarında buluşan Başkan Tuna, Yenimahalle ve Altındağ’da da sokak iftarlarına katılarak vatandaşlarla iftar yapacak.