• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

BAŞKAN TUNA, “ENGELSİZ TÜRKİYE” PROGRAMINA KATILDI

14 May 2018, Pazartesi

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DOÇ. DR. MUSTAFA TUNA, AK PARTİ ANKARA İL BAŞKANLIĞI TARAFINDAN DÜZENLENEN “2002’DEN 2023’E ENGELSİZ TÜRKİYE” KONULU PROGRAMA KATILARAK, BAŞKENTLİ ENGELLİLER VE AİLELERİYLE BULUŞTU

-BAŞKAN TUNA:

“SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN ÖNDERLİĞİNDE ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZ İÇİN ÇOK CİDDİ ADIMLAR ATILDI, KANUNLAR ÇIKARTILDI”

“ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİN NORMAL HAYATLARINI SÜRDÜREBİLMELERİ İÇİN BİZLER DE BELEDİYELER OLARAK, TÜM İMKANLARIMIZI SEFERBER EDİYORUZ”

         engelsiz_turkiye_330.jpgAnkara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, AK Parti Ankara İl Başkanlığı Engelliler Koordinasyon Merkezi tarafından düzenlenen, “2002’den 2023’e Engelsiz Türkiye” konulu programa katıldı.

         Keçiören Ihlamur Kasrı’nda Başkent’in 25 ilçesinden gelen engelli vatandaşlar ile ailelerinin katılımıyla gerçekleşen programda yoğun ilgi gören Başkan Tuna, alkışlar eşliğinde salona girdi.

         Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ve AK Parti Ankara İl Sosyal İşler Başkanı Ahmet Özbek’in de eşlik ettiği Başkan Tuna, vatandaşların hatıra fotoğrafı taleplerini de geri çevirmedi.

ENGELLİLER HAFTASI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, AK Parti Ankara İl Başkanlığı teşkilatı mensuplarının da yer aldığı programda, 13 yaşındaki Ubeydullah Gökdoğan isimli engelli öğrenci Kuran Tilaveti yaptı.

Engelli vatandaşların sorunlarının çözümü için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde Ak Parti Hükümetinin her türlü desteği vermeye hazır olduğunun altını çizen Başkan Tuna, şöyle konuştu:

“Bundan 15-16 yıl önce yani Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakan olduğu AK Parti iktidarının kuruluşundan önce, sanki ülkemizde hiç engelli yokmuş gibi engelli konusu gündemde bile değildi. Fakat sağ olsun Sayın Cumhurbaşkanımız, engelli kardeşlerimizin normal vatandaşlarımız gibi hayatlarına devam etmeleri noktasında, ciddi adımlar atılmasını, ciddi kanunlar çıkarılmasını ve mevzuatlar geliştirmesini sağladı. Engelli kardeşlerimizin normal hayatlarını sürdürmeleri için bizler de belediyeler olarak tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Daha iyi şartların oluşması için de gayret ediyoruz.”

24 Haziran seçimlerine ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Başkan Tuna, “Önümüzdeki seçimlerde sizler, neyin nasıl ne olduğunu biliyorsunuz. Bu, seçimden öte ülkenin beka meselesidir… İnşallah 24 Haziran’da Sayın Cumhurbaşkanımız ve onun milletvekili ekibini güçlü bir şekilde Meclis’e gönderdiğimiz zaman, bu hizmet ve çalışmalar çok daha iyi ve güzel noktalara gelecektir” dedi.