• Sayfayı yazdır.
 • Yazı boyutunu azalt.
 • Yazı boyutunu arttır.

BAŞKENTLİLER, BÜYÜKŞEHİR’İN İFTAR SOFRALARINDA BULUŞACAK

14 May 2018, Pazartesi

BÜYÜKŞEHİR’DEN “EV TADINDA” İFTAR SOFRALARI

-ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, RAMAZAN AYI’NIN İLK GÜNÜNDEN İTİBAREN BAŞKENTLİLERİ, 9 AYRI NOKTADA KURACAĞI İFTAR ÇADIRLARINDA AĞIRLAYACAK

-BÜYÜKŞEHİR YEMEKHANESİNDE HAZIRLANAN 4 ÇEŞİT YEMEK, HURMA VE SU İKRAMININ YAPILACAĞI İFTAR ÇADIRLARINDA, GÜNLÜK ORTALAMA 12 BİN KİŞİYE İFTARLIK DAĞITILACAK

-BİRLİK, BERABERLİK VE PAYLAŞMA RUHUNUN YAŞANDIĞI MÜBAREK AY BOYUNCA BAŞKENTLİLERİ AYNI SOFRADA BİR ARAYA GETİRECEK İFTAR ÇADIRLANININ YANISIRA, METRO VE ANKARAY İSTASYONLARI’NDA DA İFTAR İKRAMLARI YAPILACAK

         iftar_sofralari_330.jpgAnkara Büyükşehir Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da “ev tadında” iftar çadırlarında Başkentlileri ağırlayacak.

         Birlik, beraberlik ve paylaşma ruhunun yaşandığı mübarek Ramazan Ayı boyunca, Başkent’in 9 ayrı noktasında kurulacak dev iftar çadırları Başkentlileri buluşturacak. Büyükşehir Belediyesi ayrıca Metro ve Ankaray İstasyonları’nda da vatandaşlara her gün iftar saatinde ikramlarda bulunacak. 

HER GÜN 12 BİN BAŞKENTLİ AYNI SOFRADA BULUŞACAK

         Dayanışmanın, paylaşmanın karşılıklı hoşgörü ve sevginin en üst  seviyelerde yaşandığı bu kutsal ayda Nostaljik Ramazan akşamlarındaki kalabalık iftar sofralarının yaşatılacağı iftar çadırlarını Başkent’in 9 ayrı bölgesine kuracak olan Büyükşehir Belediyesi, her gün ortalama 12 bin Başkentliyi ağırlayacak.

         Siteler, Beşevler Metro İstasyonu çıkışı, Sincan, Mamak, Pursaklar, Polatlı, Yenimahalle, Mamak ve Altındağ’da kurulacak olan dev çadırlarda ay boyunca 360 bin Başkentlinin aynı sofrada iftar açması hedefleniyor.

KLİMALI ÇADIRLAR  

     Hava sıcaklıklarının da yüksek olacağı düşüncesiyle klima önlemi de alan Büyükşehir Belediyesi, iftar çadırlarına iftar programlarının izlenebilmesi için LCD ekran televizyonlar da yerleştirdi.

     Vatandaşlara her gün EGO yemekhanesinde hazırlanan ve en az 4 çeşit yemekten oluşan menü ikram edilecek. Hijyenin ön planda tutulduğu iftar çadırlarında, yemeklerin yanında hurma ve su ikramı da yapılacak.

     On bir ayın sultanı Ramazan ayının ilk günü olan 16 Mayıs Çarşamba günü açılacak olan İftar çadırlarının kurulacağı alanların adresleri ise şöyle:

 • Siteler - Seğmenler Kent Meydanı - Ulubey Mah. Selçuk Cad. Siteler itfaiyesi karşısı
 • Beşevler Metro İstasyonu çıkışı
 • Sincan - Sincan Kent Meydanı - Mareşal Fevzi Çakmak Cad. Polatlı 2 cad. Kent meydanı
 • Mamak - Akdere Merkez Camii Yanı
 • Pursaklar - Karacaören Toki Blokları İçi
 • Polatlı - Heykel Meydanı
 • Yenimahalle - Demetevler Hastane Metro İstasyonu Açık Otopark Üst Kademe
 • Mamak - Kusunlar Toki Konutları - Zirvekent
 • Altındağ - Hüseyingazi Ekin Mah. Bostancık Cad. Rauf Denktaş Parkı içi

METRO VE ANKARAY’DA İFTAR İKRAMLARI

        Ev tadında iftar çadırlarında, aynı sofrada binlerce Başkentliyi ağırlayacak olan Büyükşehir Belediyesi, bunun yanında da Metro ve Ankaray İstasyonları’nda da iftar ikramlarında bulunacak.

        Şehir dışından gelen, işten veya okulundan çıkan, davetli olduğu yere yetişmeye çalışan Başkentlileri de unutmayan Büyükşehir Belediyesi, Metro ve Ankaray İstasyonları’nda her gün dağıtacağı iftarlıklarla yalnız bırakmayacak. Buralardaki vatandaşlara içerisinde poğaça, su ve ıslak mendil bulunan paketleri ikram edecek olan Büyükşehir Belediyesi’nin, Ramazan ayının paylaşma, dayanışma, birlik ve beraberlik ruhuna uygun çalışmaları bunlarla sınırlı olmayacak. Ramazan ayında gıda yardımlarını da artıracak olan Büyükşehir Belediyesi, mahallerde belirlenen noktalarda kişi başı günlük bir ekmek dağıtımına da devam edecek.