• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

BAŞKENT’TE YÜRÜYEN MERDİVENLER ELDEN GEÇİRİLİYOR

13 Mart 2019, Çarşamba

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKENT GENELİNDE BULUNAN YÜRÜYEN MERDİVENLERİN BAKIM VE ONARIMLARINI GERÇEKLEŞTİRİYOR

-KENT ESTETİĞİ DAİRE BAŞKANLIĞI KENT BAKIM ONARIM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ, ALT VE ÜST GEÇİTLERDEKİ ÖMRÜNÜ TAMAMLAYAN YÜRÜYEN MERDİVENLERİNİ DEĞİŞTİRİYOR

         merdiven_330.jpgAnkara Büyükşehir Belediyesi, yaya trafiğinin yoğun olduğu noktalarda hizmet veren ancak kullanım ömrünü tamamlayan yaya alt ve üst geçitlerindeki yürüyen merdivenleri yeniliyor.

         Kent Estetiği Daire Başkanlığı Bakım Onarım Şube Müdürlüğü ekipleri Başkent’in dört bir tarafında yürüyen merdivenlerin montaj ve demontaj işlemi için 7/24 yoğun bir mesai harcıyor.

ÇALIŞMAYAN, BOZULAN YÜRÜYEN MERDİVENLER DEĞİŞTİRİLİYOR

          Bilkent Metro İstasyonu ve Ahmet Hamdi Akseki Camisi’ne ulaşım imkanı sağlayan alt geçit yürüyen merdivenleri ile Sayıştay önünde bulunan üst geçit yürüyen merdivenleri ekipler tarafından yenilenerek hizmete açıldı.

         Özellikle engelli, yaşlı ve bebek arabası olan vatandaşların tercih ettiği yürüyen merdivenlerin dış ortama uyumlu modellerinin montaj ya da demontajlarını yapan ekipler, Armada Alışveriş Merkezi’nden Söğütözü Metro İstasyonu’na bağlantı sağlayan üst geçitteki yürüyen merdivenleri de değiştirdi.       

HACI BAYRAM’IN YÜRÜYEN MERDİVENLERİ YENİLENDİ

          Başkentlilerin gündelik hayatta kullandığı yürüyen merdivenler kadar turistlerin yoğun olarak ziyaret ettiği yerlerdeki yürüyen merdivenlerin bakım ve onarımını da gerçekleştiren ekipler, son olarak Hacı Bayram-ı Veli Camii’nin avlusunda bulunan dış mekân yürüyen merdivenlerini de yeniledi.

         Büyükşehir Belediyesi ekipleri sadece ömrünü tamamlayan ve bozulan merdivenlerin değişimini değil asansör bakımı ve değişimi için de gece gündüz çalışıyor.

         Mamak Araplar Eserkent TOKİ Konutları’nda bulunan asansörlerin kapasitesini artıran ekipler Başkent genelinde ayrıca duvar boyama, onarım, bakım ve tadilat işlemlerini de gerçekleştiriyor.