• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

BELMEK’LERDE YAZ DÖNEMİ KURSLARI BAŞLADI

07 Haziran 2018, Perşembe

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BECERİ VE MESLEK EDİNDİRME KURSLARI (BELMEK) BAŞKENTLİ KADINLAR İÇİN YAZ AYLARINDA DA KAPILARINI AÇIK TUTMAYA DEVAM EDİYOR

-KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER DAİRE BAŞKANI İHSAN YILMAZ:

“BELMEK’LERDE YAZ DÖNEMİ KURSLARI 31 TEMMUZ’A KADAR AÇIK OLACAK”

  belmek_kurs_330.jpgAnkara Büyükşehir Belediyesi, Beceri ve Meslek Edindirme Kurslarında (BELMEK), “Yaz Dönemi Kursları” başladı. 

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İhsan Yılmaz, “El becerilerini keşfetmek, hobilerini geliştirmek amacıyla özellikle çalışan kadınların tercih ettiği BELMEK Yaz Dönemi Kursları, 31 Temmuz’a kadar devam edecek” dedi.

YAZ-KIŞ KURS 

Yılmaz, 2017-2018 öğretim yılının tamamlanmasının ardından her yıl olduğu gibi bu yıl da yaz dönemi kurslarının açılacağını belirterek, uzun dönem kursların ardından gelen yoğun talepler doğrultusunda BELMEK Yaz Dönemi Kurslarıyla da hizmet vermeyi sürdüreceklerini söyledi. 

ÇEŞİT ÇEŞİT BRANŞTA KURS

  Yaz dönemi kurslarının sadece ana merkezlerde değil Başkent’in dört bir tarafında bulunan BELMEK’lerde açılacağını vurgulayan Yılmaz, mefruşattan taş bebeğe, mozaikten resme, kırk yamadan ahşap boyamaya kadar talep edilen tüm branşlarda derslerin yer alacağını ifade etti.

  İki aylık süreyi kapsayacak “Yaz Dönemi Kursları”nı, genellikle yaz tatilini değerlendirmek isteyen öğrenciler, çalışanlar ve geçen yıldan kalan eksiklerini tamamlamak isteyen kursiyerlerin tercih ettiğini belirten Yılmaz, açtıkları kısa dönem kurslarının önemli bir fırsat olduğunu sözlerine ekledi.