• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

BİLKENT ŞEHİR HASTANESİ’NE ULAŞIM ARTIK ÇOK KOLAY

14 Mart 2019, Perşembe

AÇILIŞINI CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN YAPTIĞI BİLKENT ŞEHİR HASTANESİ’NE BAĞLANTI YOLLARI DA BİR BİR TAMAMLANARAK TRAFİĞE AÇILDI 

-ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, BİLKENT ŞEHİR HASTANESİ’NE KENTİN DÖRT BİR TARAFINDAN ULAŞIM SAĞLAYAN 29 KÖPRÜLÜ KAVŞAK,  2 KÖPRÜ, 2 ALT GEÇİT, 2 TÜNEL VE GEÇİTLERDEN OLUŞAN 33 KİLOMETRE UZUNLUĞUNDA YOL YAPTI

-YENİ BAĞLANTI YOLLARI VE KAVŞAKLAR SAYESİNDE ESKİŞEHİR YOLU, ANGORA BULVARI, HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ VE BİLKENT ŞEHİR HASTANESİ ARASINDA KESİNTİSİZ ULAŞIM SAĞLAND

        bilkent_330.jpg Birçok hastaneyi bünyesinde barındıran 3 bin 633 yatak kapasiteli Bilkent Şehir Hastanesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıldı. 

         Bilkent bölgesinde hizmet vermeye başlayan Bilkent Şehir Hastanesi’ne, Başkent’in her noktasından kolaylıkla ulaşım sağlayacak bağlantı yolları ve kavşak çalışmaları da Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlandı.

HASTANE ULAŞIMI KOLAYLAŞACAK, ŞEHİR TRAFİĞİ RAHATLAYACAK

          Günlük 100 bin kişi ile 30 bin aracın daha Eskişehir Yolu’nu kullanarak Şehir Hastanesi’ne ulaşması öngörülürken, Başkent ulaşımında alternatif güzergahlar oluşturan Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri geceli gündüzlü çalışarak, Hacettepe Üniversitesi ve Bilkent Şehir Hastanesi arasındaki bağlantı yolunu da tamamlayarak, hastane açılışına yetiştirdi.

          Hastaneye 3 koldan erişim sağlayacak 29 köprülü kavşak, üst geçit, 2 köprü, 2 alt geçit ve 2 tünelden oluşan 33 kilometre uzunluğundaki yolun yapımı kısa sürede tamamlandı.

KESİNTİSİZ ULAŞIM

         Büyükşehir Belediyesi, tarafından etap etap yapımı gerçekleştirilen bağlantı yolları ve kavşak çalışmaları kapsamında ilk etapta 3 katlı ODTÜ-Teknokent Kavşağı tamamlanarak hizmete girdi.

         Yol projesinin ikinci ayağını oluşturan Angora Bulvarı’nı Bilkent Şehir Hastanesi bölgesine bağlayacak olan “Hacettepe Üniversitesi Çok Katlı Köprülü Kavşağı”  da tamamlanarak trafiğe açıldı. 

         Hacettepe Üniversitesi Önü Çok Katlı Köprülü Kavşağı; üst geçitler; 3 geliş ve 3 gidiş olmak üzere toplam 6 şeritten oluşurken, trafik akışı da Angora Bulvarı’ndan Hacettepe-Beytepe Kampüsü ve Dumlupınar Bulvarı istikametine doğru 2 şeritli olarak yapıldı. 355 metre uzunluğundaki Ardgerme köprünün altındaki döner kavşak ve “U” dönüşleri de bulunan çok katlı kavşak sayesinde Angora Bulvarı ve Bilkent Şehir Hastanesi’ne kesintisiz ulaşım sağlanmış oldu.           

ESKİŞEHİR YOLU’NA ALTERNATİF GÜZERGAH

          Hastane Bölgesine ulaşım konusunda Eskişehir Yolu trafiğine de büyük rahatlık ve alternatif sağlayacak proje kapsamında Büyükşehir Belediyesi, Dumlupınar Bulvarı Eskişehir yönünde ilerleyen araçların; Danıştay, AFAD ile Tarım ve Orman Bakanlığı’nın karşısından ardgerme köprü ile Bilkent Şehir Hastanesi’ne dönüş yapmasını da sağladı.

          288 metre uzunluğunda 2 şeritli olarak trafiğe açılan ardgerme köprüde yolun her iki tarafından asansörle geçişi sağlayacak 2,5 metre genişliğinde ve 108 metre uzunluğunda yaya geçidi de bulunuyor.