• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

BÜYÜKŞEHİR’DEN USTALARA VEFA KONSERİ

17 Nisan 2018, Salı

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, UNUTULMAZ SANATÇILARI "USTALARA VEFA” KONSERİYLE ANACAK

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KENT ORKESTRASI, TÜRK MÜZİĞİNE BİR DÖNEM DAMGA VURAN BARIŞ MANÇO VE CEM KARACA ANISINA KONSER VERECEK

“USTALARA VEFA” KONSERİ, 19 NİSAN PERŞEMBE GÜNÜ SAAT 20.00’DA ATATÜRK KAPALI SPOR SALONU’NDA GERÇEKLEŞTİRİLECEK

        ustalara_vefa_330.jpgAnkara Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası, ‘Anadolu Rock’ müziğinin unutulmaz sanatçıları Cem Karaca ve Barış Manço’yu,"Ustalara Vefa" konseriyle anacak.  

          Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda 19 Nisan Perşembe günü gerçekleştirilecek konserde Kent Orkestrası, usta sanatçıların eserlerinden oluşan seçkiyle Başkentlilere, unutulmaz bir gece yaşatacak.

ÜNLÜ İSİMLER YER ALACAK

          Büyükşehir Belediyesi’nin gelenek haline getirdiği ve Kent Orkestrası Şefi Kemal Günüç yönetimde gerçekleştirilecek olan “Ustalara Vefa” konserinde usta sanatçılar bir kez daha anılacak.

1999 yılında hayatını kaybeden Barış Manço ve 2004 yılında vefat eden Cem Karaca’nın dillerden düşmeyen şarkılarını, Kent Orkestrası’nın profesyonel müzisyenleri Turgay Bengü ve Yusuf Uğurer seslendirecek.

          Barış Manço’ya müzik yaşamında yıllarca eşlik eden Kurtalan Ekspres’in Bas Gitaristi Ahmet Güvenç’in misafir sanatçı olarak katılacağı konserin senfonik rock düzenlemeleri, ünlü besteci ve aranjör Utar Artun tarafından gerçekleştirildi.  

 ÜCRETSİZ KONSER

            Orkestra Şefi Kemal Günüç, gönüllerde taht kuran usta sanatçıların unutulmaz şarkılarını, Başkentlilerle buluşturacaklarını ifade ederek, “Türk müziğine güçlü yorumları ve önemli eserleriyle büyük katkı sağlayan usta sanatçıları anmak ve sevgimizi göstermek adına bu konserleri düzenliyoruz. Başkentlilerin büyük ilgi gösterdiği konserleri, her yıl aksatmadan Başkentlilerle buluşturuyoruz. Ücretsiz konserimize tüm Ankaralıları davet ediyoruz” dedi.