• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

ÇİÇEK GİBİ BAŞKENT

06 Mart 2018, Salı

BAŞKENT CADDELERİ, MENEKŞELERLE BAHARA GÖZ KIRPIYOR

ÇEVRE KORUMA VE KONTROL DAİRE BAŞKANLIĞI, 161 BİN MENEKŞEYİ TOPRAKLA BULUŞTURUYOR

BU YIL 2 MİLYON BİTKİ EKİMİ GERÇEKLEŞTİRİLECEK

         cicek_cadde_330.jpgBaşkent çiçek gibi kokuyor… Her mevsim şehrin dört bir yanını renkli çiçeklerle donatan Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent sokaklarına estetik bir görünüm de kazandırıyor.

         Büyükşehir Belediyesi, bahar aylarına girerken bulvar, cadde ve meydanları mevsim ve iklim koşullarına uygun olan menekşelerle süslüyor.

MENEKŞE KOKULU BAŞKENT

         Yaklaşık 40 bin metrekare alanda 161 bin menekşeyi toprakla buluşturmak için çalışmalara başlayan Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri; Anıtkabir çevresi, Hacı Bayram Veli Cami çevresi, Eskişehir, Havaalanı, İstanbul, Çankırı ve Çubuk yolu üzerinde çiçek ekimlerini gerçekleştirdi.

          Ankara, Malazgirt ve Celal Bayar Bulvarlarının dışında ana parklar, rekreasyon alanları ile çevre ilçelerin birçok noktasına da dikilen menekşeler mis gibi kokuyor.

2 MİLYON BİTKİ DİKİLECEK

         Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ekipleri bir yandan Başkent'in yeşilinin bakım ve temizliğine özen gösterirken diğer yandan da mevsim şartlarına uygun olan çiçeklerle dört bir yanı nakış nakış işliyor.

         Bu yıl yaklaşık 2 milyon bitkiyi toprakla buluşturacak olan Ankara Büyükşehir Belediyesi, “Yeşil Ankara” olma yolundaki istikrarlı çabasını sürdürüyor.