• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

DAHA TEMİZ BİR DÜNYA İÇİN EL ELE

13 Eylül 2018, Perşembe

15 EYLÜL’DE DÜNYA İLE AYNI ANDA BAŞKENT’TE DE ÇEVRE TEMİZLİĞİ YAPILACAK

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN DESTEKLEDİĞİ ÇEVRE TEMİZLİĞİ, KIZILCAHAMAM SOĞUKSU MİLLİ PARKI’NDA GERÇEKLEŞECEK

“15 EYLÜL DÜNYA TEMİZLİK GÜNÜ” NEDENİYLE ANKARA’DA BULUNAN ÇEŞİTLİ ÜNİVERSİTELERDEN 100 GÖNÜLLÜ ÖĞRENCİ, SIFIR ATIK KAMPANYASI’NA DA DESTEK VERECEK

          temiz_dunya_330.jpeg “15 Eylül Dünya Temizlik Günü”nde Başkent’te çevre temizliği için Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı buluşma noktası olarak seçildi.

            Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin malzeme ve ekipman desteğiyle gerçekleşecek olan etkinliğe, Ankara’daki çeşitli üniversitelerden 100 gönüllü öğrenci katılacak.

DÜNYA İLE AYNI ANDA TEMİZLİK

            Büyükşehir Belediyesi ile Sivil Yaşam Derneği (SİYAMDER) işbirliğinde düzenlenecek çevre temizliği için 100 gönüllü genç, 15 Eylül Cumartesi günü Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı’nda saat 11.00’de buluşacak.

            Türkiye’de 21 ilde, dünyada da 150 ülkede eş zamanlı olarak en az beş saat boyunca çevre temizliği yapılacak.

DOĞAYA SAYGI

      15 Eylül Dünya Temizlik Günü’nde ‘daha temiz bir dünya için el ele’ sloganıyla, doğayı korumak ve farkındalık yaratmak için buluşacak olan gençler, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde de hayata geçirilen “sıfır atık” projesine destek verecek.

        Ellerinde birbirinden farklı sıfır atık poşetleriyle çevre temizliği yapacak olan gençler, vatandaşları da doğa ve çevre bilinci konusunda bilgilendirecek.