• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

EGO SPOR KULÜBÜ LÖSEMİLİ ÇOCUKLARIN YANINDA

07 Kasım 2019, Perşembe

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EGO SPOR KULÜBÜ SPORCULARI, “2-8 KASIM LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR HAFTASI” NEDENİYLE DÜZENLENEN ETKİNLİKLERE KATILARAK DESTEK VERİYOR

         EGO Spor Kulübü, sportif faaliyetlerin yanı sıra sosyal sorumluluk projelerinde de aktif rol alıyor.

         “2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası” kapsamında Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV) tarafından düzenlenen “Maskemi Takıyorum Farkındalık Yaratıyorum” etkinliğine katılan EGO Spor Kulübü sporcuları, maske takarak destek verdi.  

EGO SPOR KULÜBÜ’NDEN MASKELİ DESTEK

         Lösemili çocukların enfeksiyondan korunmak için taktıkları maske nedeniyle toplumdan dışlanmalarının önüne geçmek ve umut olmak için gerçekleştirilen faaliyete vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.

         EGO Spor Kulübü iş birliği ile LÖSEV tarafından dağıtılan maskeler, büyük özenle çeşitli materyallerle süslendi. Gönüllüler ve sporcular tarafından tasarlanan el emeği maskeler #MaskemiTakıyorumFarkındalıkYaratıyorum ve #LösemiliÇocuklarHaftası hashtagi ile sosyal medyada da paylaşıldı.    

BÜYÜKŞEHİR’E TEŞEKKÜR

        EGO Spor Kulübü Erkek Basketbol A takımı ve Kadın Hentbol Minik Takımı, Lösemili çocuklarla birlikte “Canım Kardeşim” filmini izlerken, EGO Spor Kulübü Başkanı Akın Hondoroğlu, “5 bin 900 lisanslı sporcumuzla iş birliği yaptığımız LÖSEV’in tüm saha çalışmalarına katılıyoruz. Ne zaman bize ihtiyaç duyulursa hep yanlarındayız” dedi.

         LÖSEV Halka İlişkiler Sorumlusu Sinan Aras da, “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş ve EGO Spor Kulübü bizleri çalışmalarımızda yalnız bırakmıyor” sözleriyle teşekkür etti.