• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

GÜDÜL’DE YAĞMURA RAĞMEN BAHAR ŞENLİĞİ

17 May 2018, Perşembe

GÜDÜL BELEDİYESİ’NCE BU YIL İKİNCİSİ DÜZENLENEN “BAHAR

ŞENLİĞİ”NİN BİR BÖLÜMÜ YAĞMURA RAĞMEN, ALANI TERK ETMEYEN VATANDAŞLARIN COŞKUSUYLA TAÇLANDI

-YAĞMURUN ARTARAK DEVAM ETMESİ NEDENİYLE ŞENLİK YARIM KALDI

-SAĞNAK YAĞIŞIN DEVAM ETMESİ NEDENİYLE ŞENLİĞİ İLERİ BİR TARİHE ERTELEDİKLERİNİ BELİRTEN GÜDÜL BELEDİYE BAŞKANI HAVA YILDIRIM, “KAÇ GÜNDÜR YAĞMUR İÇİN DUA EDİYORDUK. ŞENLİĞİMİZ YAĞMUR BEREKETİYLE BAŞLADI” DEDİ

gudul_senlik_330.jpgGüdül Belediyesi’nin bu yıl ikincisini düzenlediği “Bahar Şenliği”, yağmura rağmen alanı terk etmeyen vatandaşların coşkusuyla kutlandı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile Güdül Çarşı Meydanı’nda gerçekleşen Bahar Şenliği’ne Güdül Kaymakamı Doğan Dinç, Güdül Belediye Başkanı Hava Yıldırım, Kalecik Belediye Başkanı Filiz Ulusoy, Büyükşehir Belediyesi Ak Parti Meclis Üyesi Muzaffer Yalçın ve vatandaşlar katıldı.

ŞENLİK COŞKULU BAŞLADI ANCAK YARIM KALDI

Seğmenlerin gösterisiyle başlayan şenlik, Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı’nın verdiği konserle devam etti.

Veli Erdem Karakülah, Sincanlı Mustafa, Anıl Araz, Kızılcahamamlı Ahmet gibi özellikle Başkentin sevilen sanatçılarının katıldığı şenlikte, meydanı dolduran Güdüllü vatandaşlar gönüllerince eğlendi. Ancak artan sağanak yağış nedeniyle müzik aletlerinin etkilenmesi sonrası şenliği ileri bir tarihe ertelediklerini açıklayan Güdül Belediye Başkanı Hava Yıldırım, “Kaç gündür yağmur yağması için dua ediyorduk, şenliğimiz duamızın kabul olduğunu gösteren yağmur bereketiyle başladı” dedi.

GÜDÜL’DE BİR BAŞKA ŞENLİK HASAT ŞENLİĞİ

      Güdül Kaymakamı Doğan Dinç, ilçeyi doğa, turizm ve gençlik merkezi haline dönüştürecek projeleri hayata geçirecekleri belirtirken, şenliğin yarım kalması sonrası konuşan Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Muzaffer Yalçın ise Ağustos ayında ilçede Hasat Şenliği yapacaklarını, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda da bir festival organize edeceklerini söyledi.