• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

HALK EKMEK’TEN TATLI SÜRPRİZİ

11 Haziran 2018, Pazartesi

HALK EKMEK, RAMAZAN BAYRAMI’NA ÖZEL BAKLAVA ÜRETTİ

-ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HALK EKMEK FABRİKASI, RAMAZAN BAYRAMI’NDA BAŞKENTLİLERİN TATLI SİPARİŞLERİNİ KARŞILAYACAK

-HALK EKMEK, 8 SATIŞ NOKTASINDA TEPSİSİYLE BİRLİKTE FISTIKLI VE CEVİZLİ BAKLAVALARI, 13 HAZİRAN İLE 14 HAZİRAN ARİFE GÜNÜ SATIŞA SUNACAK

-FISTIKLISI BAKLAVANIN KİLOSU 60 TL, CEVİZLİ BAKLAVANIN KİLOSU İSE 45 TL OLACAK

         halkekmek_tatli330.jpgAnkara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası geniş ürün skalasına bir yenisini daha ekledi. Başkentlilerin severek tükettiği ürünlere imza atan Halk Ekmek, Ramazan Bayramı’na özel fıstıklı ve cevizli baklava satışı yapacak.

Ankaralılara bayram öncesi tatlı sürprizi yapan Halk Ekmek, 13 Haziran ile 14 Haziran Arife günü iki çeşit baklavayı tepsisiyle birlikte satışa sunacak.

UYGUN FİYATA KALİTELİ BAKLAVA

          Halk Ekmek tarafından ilk kez üretilecek baklavanın tadından kalitesine kadar vatandaşları sevindirecek nitelikte olduğunu belirten Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası Genel Müdürü Ahmet Sarıduman, cevizli baklavanın kilosunu 45 TL’den, fıstıklı baklavanın kilosunu ise 60 TL’den satışa sunacaklarını açıkladı.

          Sarıduman, Başkentlilerin Halk Ekmek Baklavasını dilinden düşürmeyeceğine inandığını şu sözlerle anlattı:

“Halk Ekmek olarak hijyene son derece önem veriyoruz. Ankaralılara yıllardır sağlıklı ürünler sunmaya çalışıyoruz. Ürünlerimiz el değmeden hazırlanıyor. Başkentlilerin vazgeçemediği, bizi de son derece mutlu eden dillere destan olan ürünlerimiz var. Tereyağlı su böreğimiz, tereyağlı simidimiz, kurabiyemiz bunlardan sadece birkaçı. Şimdi de tüm bu ürünlere ilave olarak baklavayı da eklemek istedik. Bunu da bayrama denk getirdik. Baklavamızın çok beğenileceğine inanıyoruz.”

YÜZDE YÜZ TEREYAĞLI BAKLAVA

           Kaliteyi ve lezzeti Halk Ekmek güvencesiyle Ankaralılara sunmanın öncelikleri olduğunu ifade eden Sarıduman, baklavanın da diğer ürünler gibi birinci kalite malzemelerden hazırlandığına dikkat çekti. Halk Ekmek Baklavayı, katkı maddesi olmadan yüzde yüz tereyağı kullanarak hazırlandıklarını vurgulayan Sarıduman şu bilgileri verdi:

“Birinci sınıf fıstık ve ceviz kullanıyoruz. Piyasada merdiven altı sağlıksız üretimler yapılıyor. Ankaralılar bu tip ürünleri tüketmeyi kesinlikle hak etmiyor. Biz de Halk Ekmek Fabrikası olarak daha makul fiyatlarla daha sağlıklı ve lezzetli ürünler sunmayı amaçlıyoruz”

BAKLAVALAR 8 SATIŞ NOKTASINDA SATIŞA SUNULACAK

         Baklava satışları sadece GİMAT Halk Ekmek Fabrika Satış Mağazası, Kocatepe Kültür Merkezi, Mithatpaşa, Atlantis, Dışkapı, Büyükşehir Belediyesi, ASKİ ve Gökkuşağı Satış Noktalarında yapılacak.