• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

ULUS HALİ’NDE GIDA DENETİMİ

12 Mart 2019, Salı

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZABITA DAİRA BAŞKANLIĞI EKİPLERİ ULUS HALİ’NDE DENETİM YAPTI

-İŞ YERLERİNİN HİJYEN BELGELERİ, RUHSATLARI VE ÜRÜNLERİN GİRİŞ- ÇIKIŞLARINA AİT BELGELER TEK TEK KONTROL EDİLDİ

          ulus_330.jpgAnkara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, İl Tarım, İlçe Tarım, Ticaret İl Müdürlüğü ve Emniyet birimleri ile birlikte Ulus Hali’nde bulunan işletmelerde gıda denetimi yaptı.

         Başkentlilerin taze gıda, tavuk, balık, sakatat, sebze, meyve ve aktar ürünlerini yoğunlukla satın aldığı Ankara Ulus Hali’nde sağlıklı, güvenilir ve hijyenik gıda tüketebilmesi için ekipler, şikayetleri de dikkate alarak titiz bir denetim gerçekleştirdi.

DÜZENLİ KONTROLLER DEVAM EDECEK

         Düzenli kontrollerine devam eden ekipler, balık reyonlarının yanı sıra sakatat ve kasap dükkanlarını da kontrol ederek; hijyen ve etiket kontrolü yaptı.

         Özellikle gıdaların son kullanma tarihi ile ruhsat başta olmak üzere zorunlu belgeleri tek tek inceleyen Zabıta ekipleri, işyeri sahiplerine yer işgali, çöp ve diğer atıkları konusunda gerekli uyarılarda bulundular.

BALIK BOYLARINA DA İNCELEME

         Ulus Hali’nde bulunan iş yerlerinin soğuk hava depolarında muhafaza edilen ürünleri de kontrol eden ekipler, balık boylarının ölçümlerine kadar titiz bir inceleme yaparak, denetimlerini sonlandırdı.