İletişim Bilgileri
Adres : Gençlik Parkı Kültür Merkezi Ulus/ANKARA
Telefon : (0312) 309 25 32
E-posta :  

 

Tanıtım Videosu

En Son Haberler

BAŞKENT SANATA DOYACAK

BAŞKENT SANATA DOYACAK

27 Şubat 2020, Perşembe
Sanatsal ve kültürel faaliyetlere ağırlık veren Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlilere unutulmaz anlar yaşatıyor. Devamı
BAŞKENTLİLER

BAŞKENTLİLER "SEVGİLİLER GÜNÜ"NE MÜZİKLE BAŞLADI

14 Şubat 2020, Cuma
Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası, “Öğle Arası Dinletileri”ne bu sezon “Sevgililer Günü Konseri” ile merhaba dedi. Devamı
BÜYÜKŞEHİR'DEN SEVGİLİLER GÜNÜ'NDE MÜZİK ŞÖLENİ

BÜYÜKŞEHİR'DEN SEVGİLİLER GÜNÜ'NDE MÜZİK ŞÖLENİ

12 Şubat 2020, Çarşamba
Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası'nın, geleneksel hale getirdiği ve Başkentlilerin yoğun ilgi gösterdiği ‘Öğle Arası Dinletileri’ bu sezon “Sevgililer Günü Konseri” ile başlıyor. Devamı
« Önceki12İleri »

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası Tarihi

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası ;İlk olarak Belediye Bandosu adı altında kurulan,1985 yılında sanatçı statüsüne geçerek evrensel değerlerdeki çok sesli müzik eserlerinin seslendirilmesi, Türk bestecilerin çok sesli yapıtlarının yurt içinde ve dışında tanıtılmasına katkıda bulunması,konserler vererek  geniş kitlelere ulaşması amacıyla kurulmuştur.

Orkestramızın; bütün bir yıla yayılan konser programının yanı sıra, çağdaş çok sesli müzik yapıtlarının pop ve jazz türünden özgün örneklerini nde sunulduğu konserler  zinciri yurt içinde  ve ve yurt dışında da bir çok kez  sahnelenmiştir. Her sene Üniversitelerimizin şenliklerine ve etkinliklerine de katılan orkestramız, çeşitli açık hava konserleri ile Ankaralı müzik severlerle buluşmaktadır.

Yurt içinde Birçok şehirde başarılı konser performanslarına imza atan orkestramız; aynı zamanda 2003-2007 ve 2010 yıllarında Yunanistan, 2005 yılında Bulgaristan ve yine 2007 yılında Güney Kore’de düzenlenen Uluslararası festivallere katılıp ülkemizi başarı ile temsil etmiştir.

Orkestramızın Ankara ezgilerinden oluşan ‘’Folk Jazz’’ ve ‘’Derin Köklerin Türküleri’’ adlı iki de albümü bulunmaktadır.

Orkestramız ; 31 kişilik müzisyen kadrosuyla ve  davet ettiği değerli müzisyen ve sanatçılarla beraber,  büyük sahne gösterilerini de , birbirinden farklı temalarda organize ederek ,dev  konserlerle Ankaralı izleyicilerle buluşturmaktadır.